VINAŘSTVÍ BLAŽEK

Josefov

Z odrůd VOC Slovácko pěstujeme Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Rulandské bílé a Frankovku.

V Dolních Bojanovicích se nachází tyto odrůdy ve viniční trati Staré Hory – Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský a Rulandské bílé.

Tato viniční trať má jihozápadní polohu, je zde hlinitopísčitá půda s podílem černozemi. Podloží tvoří spraše. Má nadmořskou výšku 220 m až 240 m nad mořem a sklon 20 stupňů.

Odrůda Frankovka se nachází ve viniční trati Zvolence. Viniční trať má jihozápadní polohu. Je zde hlinitopísčitá půda s podílem černozemi. Má nadmořskou výšku 190 m nad mořem a mírný sklon 9 stupňů.

V obci Josefov pěstujeme ve věhlasné viniční trati Kukvička odrůdu Ryzlink rýnský. Viniční trať má jihozápadní polohu, nachází se zde převážně černozem. Podloží tvoří spraše. Má nadmořskou výšku 235 m nad mořem. V horní části je sklon trati prudký až 30 stupňů a poté přecházející v mírný 9 stupňový sklon.

Naše rodinné vinařství vzniklo v roce 2003, kdy jsme se rozhodli, že budeme pokračovat v tradici svých otců a dědů. Najdete nás v malebné obci Dolní Bojanovice nedaleko Hodonína. Zde také vzniklo a působilo první vinařské družstvo v Českých zemích a Horních Uhrách ZÁDRUHA, jejichž Ryzlink rýnský byl proslulý a vozil se až na císařský dvůr do Vídně. Ryzlink rýnský je taktéž dominantní odrůdou v našem vinařství. Pěstujeme ho v nejlepších tratích v obcích Dolní Bojanovice a Josefov. Snažíme se o výrobu lahodných vín, kde se snoubí tradiční postupy s moderními technologiemi.

KONTAKT

Vinařství Blažek
Antonín Blažek
www.vinarstvi-blazek.cz

vinarstvi.blazek@seznam.cz

Telefon +420 775 95 52 55
Myslivecká 1073, 696 17 Dolní Bojanovice