VINAŘSTVÍ DUFEK

Svatobořice-Mistřín

Vinice se nachází ve třech vinařských tratích v katastru Svatobořic, přímo v srdci Moravského Toskánska a to v trati Tabule, Čtvrtky a Hušpery. Jejich celková plocha čítá 46 ha.

Tabule

největší trať s rozlohou 31,74 ha, dělíme z hlediska orientace řádků složení půdy a stáří keřů na 4 interní podtratě. Všechny ale spojuje vyšší podíl vápenatých složek ve spodních vrstvách,který je dán lasturami korýšů v usazeninách z doby, kdy byla oblast zaplavována třetihorním Středozemním mořem. U každé tratě jsou uvedeny pěstované odrůdy na výrobu VOC.

Tabule – „Příčky“

Nadmořská výška 222 – 250 m n.m. s orientací řádků J – S se svažitostí 8%
Podloží: Složení půdy je převážně písčité, v horní části se žlutými a zelenými jíly, Rozloha : 4,3 ha . Pěstované odrůdy: Muškát moravský, Rulandské bílé.

Tabule – „Pod Bílou bůdou“

Nadmořská  výška 236-257 m n.m. s orientací řádků J – S se svažitostí 7%                           Podloží: Světle prachové  písky  přes hlinitopísčité a jílovité složky
Rozloha:12,8 ha .Pěstované odrůdy: Pinot Noir,Frankovka ,Pálava,Ryzlink rýnský

Tabule – „Nad Bílou bůdou“

Nadmořská výška 249 – 268 m n.m. s orientací řádků JV-SZ se svažitostí 3%
Podloží: Prachové písky, hlinitopísčité s jílovitými složkam
Rozloha 9 ha. Pěstované odrůdy: Ryzlink vlašský a Pálava

Tabule – „Žlutá bůda“

Nadmořská výška 208 – 237 m n.m. s orientací řádků JV – SZ a svažitostí 10%                         Podloží:  Půda je hlinitopísčité s podílem jílovitých a vápenatých složek.
Rozloha: 6,64 ha. Pěstované odrůdy: Pinot Noir,Frankovka,Ryzlink rýnský, Pálava, Rulandské bílé, Muškát moravský.

Čtvrtky

Nadmořská výška 205 – 234 m n.m., orientace řádků JV – SZ se svažitostí u vrchní poloviny 5% a u spodní 6,5-9%
Podloží: Složení půdy je hlinitopísčité s prachovými částicemi
Rozloha: 1,8 ha . Pěstované odrůdy: Ryzlink vlašský a Pálava

Hušpery

Nadmořská výška 220-250 m n.m., orientace řádků S – J se svažitostí 4%                               Podloží: Složení půdy převážně černozem s jílovitými složkami.
Rozloha: 11,4 ha . Pěstované odrůdy: Rulandské bílé,Ryzlink rýnský a Pálava.

Vinařství Josef Dufek ze Svatobořic-Mistřína je rodinným vinařstvím moderního typu, kde se láska k vínu dědí s generace na generaci už dvě staletí (od r. 1824). Široký sortiment více jak 30-ti odrůd přívlastkových vín včetně VOC. Dále sektů vyráběných tradiční metodou kvašením v láhvi určitě zaujme a potěší nejednoho vinařského nadšence. Na své si přijdou i milovníci Frizzanté a netradičních vín typu PÉT-NAT a Kvevri.  Naši zkušení sklepmistři  Vám na míru sestaví ochutnávku vín, budete mít možnost prohlédnout si vinařství a také navštívit historický zámecký  sklep z roku 1540.

Naše filosofie a důraz na kvalitu jsou pevně zakotveny v samotném mottu: „Vše se podřizuje kvalitě!“

Koncepčně je s vinařstvím propojen penzion  Svatoborský sklípek (ubytovací kapacita 47 osob) s restaurací, vnitřními prostory, kvelbeným sklepem, předzahrádkou a vlastní domácí kuchyní. Součástí komplexu je rozsáhlé privátní parkoviště.

KONTAKT

Vinařství Dufek

Josef Dufek

vinarstvi-dufek.cz

josef.dufek@vinarstvi-dufek.cz

+420 603 275 655

 

Penzion

rezervace@vinarstvi-dufek.cz

+420 604 452 983

VÍNA ORIGINÁLNÍ CERTIFIKACE

4
6
8
10
12
14