VINAŘSTVÍ PRATH

Josefov

Obhospodařujeme vinice v prvotřídních viničních tratích: Kukvička patřící k obci Josefov a Podkovné náleží do katastru obce Prušánky. Již v dobách dávno minulých byly zdejší polohy a z něj vyráběná vína nadprůměrná. Na tuto skutečnost rodinné vinařství navazuje.

Josefov – viniční trať Kukvička

Hlavním půdním typem je černozem modální, doplněna místy o černozem černickou. Horninové podloží je spraš a sprašová hlína. Jedná se o rozsáhlou trať (73 ha) reprezentující soubor jednotlivých svahů (přední, prostřední, dlouhá a krátká Kukvička) s mírným až středním sklonem jihozápadní orientace, dosahující souhrnné délky téměř 2,5 km. V trati Kukvička najdete mj. tyto odrůdy, ze kterých vyrábíme vína s VOC Slovácko: Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Muškát moravský, Frankovka a Rulandské modré.

Prušánky – viniční trať Podkovné

Půdním typem je černozem modální na sprašovém podloží. Jak napovídá název, jedná se o tvar podkovy, kdy jsou svahy s mírným sklonem orientovány od jihozápadu až po východ. Trať zaujímá celkovou plochu 92 ha. Zde pěstujeme mj. tradiční odrůdu Rulandské bílé, která je jednou ze schválených odrůd pro výrobu vín s označením VOC Slovácko.

Vinařství Prath je generační rodinné vinařství, nacházející se v malebné císařské obci Josefov u Hodonína. Hospodaříme na vinicích o výměře přesahující 10 ha. Odrůdová skladba zaujímá soubor 15 bílých a 9 modrých odrůd. Zpracovávány jsou hrozny výhradně z vlastní integrované produkce. Výroba vína je prováděna s respektem k tradicím a zároveň s využitím moderních technologií, umožňující produkci vysoce kvalitních vín. Ve svém portfoliu vinařství nabízí přívlastková vína jak z tradičních, tak i z rezistentních odrůd révy vinné. Řízené kvašení, zrání metodou sur lie, využití dubových a akátových sudů, ale i produkce oranžových vín patří k výrobním technologiím vinařství.

Naše vína jsou vysoce hodnocena jak na tuzemských, tak i zahraničních výstavách.

Vína dodáváme převážně do vinoték a gastronomie. V rámci řízené degustace si je můžete vychutnat také u nás ve vinném sklípku.

Naše vinařství je také jedním ze zakládajících členů VOC Slovácko z.s. – vín originální certifikace.

KONTAKT

Ing. Zuzana Prátová

www.prath.cz

vinarstvi@prath.cz

tel.: +420 773 611 171

Horní 31, 696 21 Josefov

VÍNA ORIGINÁLNÍ CERTIFIKACE

16
18