RODINNÉ VINAŘSTVÍ ŠTĚPÁNEK

Mutěnice

Viniční trať Hraničky

7 ha našich vinic, svah orientovaný západním směrem a nadmořská výška přes 230 m. n. m. Trať, která aktuálně rodí naše nejzajímavější vína. Půdy jsou zde velmi těžké, hlinité, s velkým podílem jílů. Pěstujeme zde jen bílé odrůdy – Ryzlink rýnský,  Rulandské bílé

Viniční trať Úlehle

Velmi rozsáhlá trať orientovaná jižním a jihozápadním směrem, na které se nachází téměř třetina mutěnických vinic. My tu máme 10 hektarů. Půda je z vrchní části černozem, pod ní vrstva navátých spraší a písků. Vína z této trati jsou ryze ovocného charakteru s výrazným aroma. Odrůdy tu pěstujeme modré i bílé.  Ryzlink vlašský, Rulandské modré a spoustu dalších .

Začali jsme hospodařit na 30 arech vinic po rodičích. V začátcích jsme byli odkázáni na nákup hroznů od prověřených pěstitelů. V současnosti jsme téměř soběstační, máme vlastních 20 ha vinic v těch nejlepších viničních tratích v Mutěnickém katastru, které jsme osadili v posledních deseti letech. Vinice jsou zatím všechny mladé a jejich potenciál bude růst.

Principy rodinného vinařství naplňujeme na sto procent. Každodenní láskyplnou oporu mám ve své ženě Jarmilce. Naše dvě dcery s námi od malička vyrůstají ve vinařství. Naši rodiče se těší z dosažených úspěchů, můžeme se na ně spolehnout. Užívají si role prarodičů. Jako rodinu vnímáme i naše zaměstnance. Žijeme, pracujeme, prožíváme vše společně. Zaleží nám na spokojenosti a naplnění nás všech.

V současné době jsme široce rozkročeni. Kromě sladkých a polosladkých vín, které se těší velké oblibě našich zákazníků v našem sortimentu nechybí vína suchá polosuchá, ale také vína ledová či slámová. Pokud je dobrý ročník, tvoříme vína výjimečná jako jsou výběry z bobulí či cibéb. Vnímáme potřeby našich zákazníků. Právě jsme si splnili náš sen a vyrobili sekt klasickou metodou – kvašený v lahvi.

Máme vína pro každé roční období a příležitost.

Vína vyrábíme moderními technologiemi v nerezových nádržích. Všechna červená vína a část bílých zrají v dřevěných sudech.

Mezi nejčastěji vysazené odrůdy patří Ryzlink rýnský, Sylvánské zelené a velkou příležitost vidíme také v aromatických odrůdách Hibernal, Tramín červený, Pálava, Cabernet blanc. V červených odrůdách můžeme konkurovat světu v Merlotu a Rulandském modrém.

KONTAKT

Vinařství Štěpánek

Petr Štěpánek

www.vinarstvistepanek.cz

info@vinarstvistepanek.cz

Telefon: +420 723 915 228

Vinařská 477, 696 11 Mutěnice